Blog o wyposażeniu wnętrz

system inteligentnego domu Fibaro Wprowadzamy do oferty systemy inteligentnych budynków Fibaro

Z przyjemnością zawiadamiamy, że staliśmy się certyfikowanym resellerem i instalatorem systemów automatyki budynkowej Fibaro. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany system na rynku, który jednocześnie charakteryzuje się bardzo atrakcyjną ceną i łatwością obsługi i konfiguracji. Jest to system oparty na bezprzewodowym protokole z-wave, dzięki czemu budowa systemu nie wymaga instalacji okablowania, co znacznie redukuje koszty i upraszcza tę czynność. System jest też łatwy w rozbudowie, a dodanie kolejnych urządzeń w późniejszym czasie nie stanowi większego problemu. Zatem kolejne elementy mogą być dodawane stopniowo w miarę wzrostu potrzeb oraz posiadanych środków finansowych. System może być wykorzystywany do sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją oraz dowolnym innym urządzeniem. Może pełnić funkcję alarmową, uruchamiać kamery, śledzić ruch w budynku i poza nim. Możliwe jest budowanie różnych scenariuszy dla dowolnych pomieszczeń i całkowite dostosowanie ich do potrzeb konkretnch użytkowników.

fibaro kraków

Categories:   Automatyka budynkowa

Comments

 • Posted: 4 listopada 2016 22:41

  Hosting

  Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Proste systemy takie jak Fibaro sa tanie i latwe w instalacji, ale ich mozliwosci sa ograniczone. Jezeli szukacie inteligentnych gadzetow, a nie systemow analizujacych wszystkie mozliwe dane, moze to byc dobry wybor. Na przyklad w juz gotowych mieszkaniach, w ktore nie chcecie ingerowac. Braki inteligentnych funkcji dostrzegaja deweloperzy, ktorzy nie wdrozyli do swoich budynkow bardziej zaawansowanych inteligentnych rozwiazan.
  • Posted: 14 listopada 2016 11:00

   zespół rolterm.pl

   Zgadza się. Fibaro jest adresowane raczej do użytkowników prywatnych, którzy nie prowadzą szczegółowych analiz zdarzeń, zużycia mediów, itp., a jedynie chcą podnieść komfort użytkowania mieszkania i mieć lepszą kontrolę nad tym, co dzieje się w ich domu, a do tego chcą to zrobić relatywnie niskim kosztem. Jeszcze taniej można sobie zbudować taki system przy wykorzystaniu np. Raspberry PI lub Arduino, ale wymaga to znajomości programowania i czasem konstruowania własnych czujników, co nie każdemu odpowiada. W budynkach komercyjnych stosuje się głównie rozwiązania oparte na protokołach KNX-EIB, LonWorks i BacNet. Ale to są już zupełnie inne koszty (zarówno instalacji, jak i wdrożenia/integracji).