Moskitiery

Rodzaje moskitier

Moskitiery mogą występować w jednym z czterech podstawowych rodzajów: ramkowym, rolowanym, przesuwnym oraz uchylnym.

Moskitiery ramkowe montowane są bezinwazyjnie do ramy okna za pomocą metalowych blaszek, co umożliwia ich szybki demontaż (np. w okresie zimowym) i ponowny montaż. Do tych czynności nie są wymagane żadne narzędzia i są na tyle proste, że nie powinny sprawić nikomu trudności.

Moskitiery rolowane posiadają aluminiową kasetę i prowadnice. Mechanizm sprężynowy sprawia, że materiał automatycznie zwija się do momentu uzyskania pożądanego położenia. Moskitiery tego typu można stosować zarówno do okien pionowych jak i dachowych.

Moskitiery ramkowe przesuwne znajdują zastosowanie w dużych, przeszklonych powierzchniach (m.in. balkony, ogrody zimowe). Szeroki wybór szyn jezdnych pozwala na montaż we wszystkich typach okien i drzwi. W systemie wykorzystano hamulec spowalniający ruch skrzydła w krańcowym położeniu oraz zderzak, zapobiegający uderzeniu ramy moskitiery w szynę jezdną. Moskitiery ramkowe nie kolidują w żaden sposób z roletami zewnętrznymi.

Moskitiery drzwiowe uchylne znajdują zastosowanie w drzwiach (balkonowych, tarasowych, itp.) i umożliwiają swobodne z nich korzystanie. Dzięki wykonaniu ramki z profilu aluminiowego są lekkie i wygodne w użytkowaniu.

moskitiery