Żaluzje plisowane (plisy)

Żaluzje plisowane wykonujemy w oparciu o bardzo elegancki i nowoczesny profil cosimo, występujący w 14 następujących kolorach: biały, srebrny, brązowy, czarny, kość słoniowa, szampański, ciemna oliwka, antracyt, sosna, złoty dąb, orzech, mahoń, mahoniowy brąz, dąb bagienny. Tak bogata gama kolorystyczna sprawia, że nie będą mieli Państwo trudnści w dobraniu profilu do swoich okien.

Profil wykonany jest z aluminium, dzięki czemu ma odpowiednią sztywność i jest odporny na warunki środowiskowe. Sposób wykonania powłoki lakierniczej jest bardzo precyzyjny co sprawia, że jest ona niezwykle trwała.

Żaluzje plisowane mogą pracować w płaszczyznach o dowolnym nachyleniu, również w pozycji całkowicie poziomej. W tego typu sposobach montażu stosuje się dodatkowe prowadzenie w postaci prowadnic bocznych lub linek.

Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć jak wygląda i działa żaluzja plisowana, zapraszamy do naszego sklepu w Krakowie.

plisy

Elementy dodatkowe, takie jak uchwyty profilu, zatyczki boczne, uchwyty sznurka wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, w wielu kolorach, dopasowanych do kolorów profili. Również kolory sznurków można dopasować do koloru zastosowanej tkaniny lub koloru ramy okiennej.

plisy

Ponieważ istnieje możliwość doboru różnych wariantów kolorystycznych profili i elementów dodatkowych można otrzymać plisy jednolite (jeśli kolory są zbliżone) lub ciekawe i nowoczesne zarazem kombinacje, jeśli kolory profilu i elementów dodatkowych są kontrastowe. W szczególności połączenie białego profilu z czarnymi elementami wygląda bardzo nowocześnie.

plisy

Plisy mogą być montowane bezpośrednio przy szybie za pomocą czterech uchwytów, które są przykręcane do listew przyszybowych (sposób inwazyjny). Możliwy jest też montaż bezinwazyjny, w którym stosuje się cztery uchwyty montowane na górnym i dolnym rancie skrzydła okiennego. Wówczas plisa montowana jest w oddaleniu od szyby.

montaż plis

W przypadku montażu inwazyjnego bezpośrednio przy szybie jako szerokość i wysokość zmierzyć należy odległości pomiędzy listwami przyszybowymi (a i b na lewym rysunku). Pomiar szerokości powinien być wykonany dość dokładnie (z dokładnością do 1mm), gdyż zbyt wąska żaluzja w stosunku do szerokości szyby spowoduje, że po bokach będą nieestetyczne przerwy, przez które będzie wpadać światło. W przypadku montażu bezinwazyjnego jako szerokość należy podać szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi, a jako wysokość - wysokość skrzydła okiennego (c i d na prawym rysunku).

pomiar plis

Nasza bogata oferta tkanin obejmuje tkaniny gładkie oraz o mniej lub bardziej widocznej fakturze. Ponadto część spośród tkanin posiada wzory i nadruki. Tkaniny posiadają różny stopień przepuszczalności światła od niskiego, aż po 100% blokowanie promieni słonecznych.

Wśród tkanin znajdują się również tkaniny typu honeycomb, które w przekroju przypominają kształtem plaster miodu. Składają się one z podwójnego materiału, w związku z czym wszystkie sznurki i linki prowadzące schowane sa w przestrzeni między materiałami i niewidoczne na zewnątrz. Dodatkowo tego typu konstrukcja materiału zapewnia dodatkową ochronę termiczną.

plisy

Większość spośród naszych tkanin nadaje się do prania i ten sposób konserwacji odbywa się poprzez zanurzanie żaluzji w wodzie o odpowiedniej temperaturze (zwykle do 30 st C) i z dodatkiem łagodnego detergentu. Zastosowanie lakierowanych profili aluminiowych (nierdzewnych) wyklucza możliwość pobruzenia tkaniny rdzą. Jedynymi stalowymi elementami plisy są sprężynki naciągające sznurki, które znajdują się wewnątrz profili. Aby zapobiec możliwości ubrudzenia sznurków przez sprężynki należy jak najdokładniej usunąć wodę z wnętrza profili poprzez np. energiczne potrząsanie lub przedmuchanie.

pranie plis

Kolory profili

Wzorniki

Poniżej prezentujemy jedynie część z naszej bogatej oferty tkanin plisowanych.

wzornik plis
wzornik żaluzji plisowanych