Rolety elektryczne

Napędy Somfy Sonesse

Somfy Sonesse to seria cichych napędów przeznaczonych do rolet wewnętrznych materiałowych. Silniki z tej serii występują w kilku różnych średnicach, przystosowanych do rur 30mm, 40mm i 50mm. Ponadto przystosowane są do sterowania przewodowego jak i bezprzewodowego RTS.

Napędy zasilane są napięciem 230V AC.

rolety elektryczne

Napędy Somfy LV/LW

Home Center Lite wyposażona jest w procesor Cortex A8 o dużych możliwościach oraz niskim zużyciu energii. Centrala obsługiwać może do 230 urządzeń w technologii z-wave, co pozwala na stosowanie jej nawet w dużych instalacjach i obiektach. Centrala automatycznie dodaje nowe urządzenia do instalacji i pozwala na konfigurację ich parametrów. Umożliwia spersonalizowanie wyglądu panelu obsługi systemu poprzez dostosowanie wyglądu i rozmieszczenia poszczególnych elementów, wybór powiadomień które mają być wyświetlane oraz sposobu ich prezentacji. Centrala charakteryzuje się bardzo kompaktową obudową, której wymiary (w milimetrach) to: 90 x 90 x 33.

Home Center Lite pozwala na integrację domowych multimediów z Systemem FIBARO. Możliwe jest sterowanie telewizorem, kinem domowym i innym sprzętem poprzez aplikację sterującą, a także włączenie tego sprzętu do odpowiednich scenariuszy i automatyczne ich uruchamianie (np. można włączyć lub wyłączyć telewizor o określonej godzinie i w ten sposób kontrolować czas spędzony przed telewizorem przez dzieci).

Centrala pozwala na zaawansowane zarządzanie energią, monitorowanie jej zużycia przez poszczególne urządzenia, a także takie sterowanie, by zminimalizować koszty.

rolety elektryczne kraków

Napędy Somfy IO

Napędy IO to seria urządzeń, w których komunikacja bezprzewodowa odbywa się dwukierunkowo, tj. sterownik wysyła do napędu żądanie zmiany położenia, a napęd wysyła do sterownika informację o swoim aktualnym położeniu. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustawienie rolet w dowolnym położeniu. Produkty tego typu przeznaczone są głównie do tzw. inteligentnych budynków, gdzie poprzez precyzyjną kontrolę ustawienia rolet oraz innych urządzeń (np. ogrzewania/klimatyzacji) można regulować temperaturę w pomieszczeniu.

IO jest standardem używanym przez wielu producentów sprzętu (m.in. Velux, Honeywell, Nico, Atlantic) dzięki czemu istnieje możliwość integracji rozwiązań różnego typu i od różnych dostawców (np. osłon okiennych, ogrzewania, oświetlenia).

rolety elektryczne kraków

Piloty

Gama urządzeń sterujących firmy Somfy oprócz przełączników kablowych obejmuje również wiele rodzajów pilotów. Są wśród nich piloty przeznaczone do montażu ściennego, które dzięki komunikacji bezprzewodowej nie wymagają prowadzenai kabli, jak również piloty przenośne.

Piloty mogą być jedno- lub nawet kilkunastokanałowe, a także być wyposażone w wyświetlacz, który może informować o położeniu konkretnej osłony (piloty IO).

piloty do rolet elektrycznych

Przełączniki Smoove

Smoove to seria jednokanałowych pilotów bezprzewodowych przewidzianych do montażu ściennego o bardzo nowoczesnej i ciekawej stylistyce. Przełącznik składa się z części centralnej występującej w kilku wersjach kolorystycznych oraz ramki w jednym z kilkunastu kolorów i deseni. Dzięki temu można zestawić dowolny przełącznik z dowolną ramką i otrzymać kilkadziesiąt atrakcyjnych stylistycznie kombinacji.

rolety elektryczne kraków

Centrala TaHoma

TaHoma jest specjalnym systemem firmy Somfy, który służy do sterowania urządzeniami pracującymi w standardzie IO. Składa się ze specjalnego urządzenia (TaHoma Box) podłączango do sieci internetowej oraz łączącego się bezprzewodowo z urządzeniami będącymi w zasięgu sieci IO.

Sterowanie urządzeniami odbywa się poprzez specjalną aplikację znajdującą się na serwerach Somfy, dzięki czemu możliwy jest dostęp do urządzeń z każdego miejsca na Ziemi oraz dowolnego urządzenia. System posiada odpowiednie zabezpieczeia, dzięki którym nieautoryzwoany dostęp nie jest możliwy.

rolety elektryczne kraków