Rolety elektryczne

Napędy Somfy Sonesse

Somfy Sonesse to seria cichych napędów przeznaczonych do rolet wewnętrznych materiałowych. Silniki z tej serii występują w kilku różnych średnicach, przystosowanych do rur 30mm, 40mm i 50mm. Ponadto przystosowane są do sterowania przewodowego jak i bezprzewodowego RTS.

Napędy zasilane są napięciem 230V AC.

rolety elektryczne kraków

Napędy LV/LW

Somfy LV/LW to seria napędów przeznaczonych do żaluzji plisowanych, żaluzji poziomych oraz rolet rzymskich. Produkty z tej serii występują jako napędy środkowe (wersja LV) lub boczne (wersja LW) oraz w kilku wariantach przekładni, dzięki którym można uzyskać różne prędkości oraz momenty obrotowe. Napędy LW występują także w wersji z enkoderem, dzięki któremu możliwe jest śedzenie aktualnego położenia wału napędu, a co za tym idzie także osłony, której jest częścią.

Napędy serii LV/LW zasilane są napięciem 24V DC, a zmianę kierunku obrotów uzyskuje się zmieniając polaryzację napięcia zasilającego, w związku z czym do zasilania należy używać zasilacza oraz specjalnego przełącznika (opartego na tzw. mostku H).

Napędy LW/LV posiadają wyłącznik elektroniczny, który wykrywa dojście żaluzji do położenia końcowego na podstawie pomiaru prądu zasilania. W przypadku zastosowania napędów w roletach rzymskich lub plisach opadających grawitacyjnie należy dodatkowo użyć blokadę krańcową mechaniczną

rolety elektryczne kraków

Napędy IO

Napędy IO to seria urządzeń, w których komunikacja bezprzewodowa odbywa się dwukierunkowo, tj. sterownik wysyła do napędu żądanie zmiany położenia, a napęd wysyła do sterownika informację o swoim aktualnym położeniu. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustawienie rolet w dowolnym położeniu. Produkty tego typu przeznaczone są głównie do tzw. inteligentnych budynków, gdzie poprzez precyzyjną kontrolę ustawienia rolet oraz innych urządzeń (np. ogrzewania/klimatyzacji) można regulować temperaturę w pomieszczeniu.

IO jest standardem używanym przez wielu producentów sprzętu (m.in. Velux, Honeywell, Nico, Atlantic) dzięki czemu istnieje możliwość integracji rozwiązań różnego typu i od różnych dostawców (np. osłon okiennych, ogrzewania, oświetlenia).

rolety elektryczne kraków

Piloty

Gama urządzeń sterujących firmy Somfy oprócz przełączników kablowych obejmuje również wiele rodzajów pilotów. Są wśród nich piloty przeznaczone do montażu ściennego, które dzięki komunikacji bezprzewodowej nie wymagają prowadzenai kabli, jak również piloty przenośne.

Piloty mogą być jedno- lub nawet kilkunastokanałowe, a także być wyposażone w wyświetlacz, który może informować o położeniu konkretnej osłony (piloty IO).

rolety elektryczne kraków

Przełączniki Smoove

Smoove to seria jednokanałowych pilotów bezprzewodowych przewidzianych do montażu ściennego o bardzo nowoczesnej i ciekawej stylistyce. Przełącznik składa się z części centralnej występującej w kilku wersjach kolorystycznych oraz ramki w jednym z kilkunastu kolorów i deseni. Dzięki temu można zestawić dowolny przełącznik z dowolną ramką i otrzymać kilkadziesiąt atrakcyjnych stylistycznie kombinacji.

rolety elektryczne kraków

TaHoma

TaHoma jest specjalnym systemem firmy Somfy, który służy do sterowania urządzeniami pracującymi w standardzie IO. Składa się ze specjalnego urządzenia (TaHoma Box) podłączango do sieci internetowej oraz łączącego się bezprzewodowo z urządzeniami będącymi w zasięgu sieci IO.

Sterowanie urządzeniami odbywa się poprzez specjalną aplikację znajdującą się na serwerach Somfy, dzięki czemu możliwy jest dostęp do urządzeń z każdego miejsca na Ziemi oraz dowolnego urządzenia. System posiada odpowiednie zabezpieczeia, dzięki którym nieautoryzwoany dostęp nie jest możliwy.

rolety elektryczne kraków