Shuttersy

Shuttersy to specjalny rodzaj okiennic drewnnianych wewnętrznych, w których można regulowac ilość wpadającego światła zmieniając kąt ustawienia lemeli za pomocą drewnianej listwy (umieszczonej zazwyczaj na środku lameli - jak na zdjęciach obok).

Lamele umieszczone są w drewnianej ramie tworząc skrzydło, które jest podstawowym elementem okiennicy. Skrzydła można montować bezpośrednio do okien lub ścian, albo łączyć ze sobą. W zależności od tego, w jaki spsób skrzydła są ze sobą połączone shuttersy można podzielić na: otwierane, składane, przesuwne i przesuwno-składane.

Zarówno rama, jak i lamele pokryte są odporną warstwą lakierniczą, która oprócz spełniania funkcji ochronnych dodatkowo podnosi estetykę okiennic. Shuttersy możemy pomalowac na dowolny kolor z palety RAL, choc do lat niezmiennie najpopularniejszy jest kolor biały i różne jego odcienie.

Poza walorami praktycznymi, takimi jak ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ochrona termiczna, zwiększenie komfortu i poczucia intymności shuttersy są ponadto bardzo eleganckim elementem wystroju wnętrza. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, jak również w pomieszczeniach o wystroju klasycznym, czy też w pełnym przepychu stylu wiktoriańskim lub nowojorskim.

shuttersy Kraków