Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe zbudowane są z pionowo zawieszonych pasów tekstylnych lub PCV zamocowanych do szyny górnej. Są one wyjątkowo uniwersalne, ponieważ umożliwiają dostosowanie ilości światła poprzez odpowiednie ustawienie pasów, zwiększając poziom prywatności przy zachowaniu możliwości obserwowania świata zewnętrznego.

W szynie górnej znajduje się mechanizm pozwalający na zsuwanie i rozsuwanie oraz zmianę kąta ułożenia pasów. Sterowanie odbywa się za pomocą łańcuszka (zmiana kąta nachylenia pasów) i sznurka (zmiana położenia). Pasy mogą być zsuwane do lewej, prawej lub obu stron jednocześnie, a także do środka żaluzji.

Żaluzje pionowe mogą być montowane do sufitu za pomocą uchwytów sufitowych lub ściany. W tym drugim przypadku wykorzystuje się utchwyty kątowe, do których przykręca się uchwyty sufitowe. Uchwyty sufitowe umożliwiają łatwe wypięcie rynny (w tym celu należy nacisnąć część uchwytu i wyciągnąć rynnę).

żaluzje pionowe

Sposób pomiaru zależny jest od sposobu montażu. Jeśli wybrano montaż we wnęce należy zmierzyć jej szerokość w miejscu, w którym będzie montowana rynna (w osi rynny). Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często wymiary w różnych częściach wnęk różnią się, a rynna powinna być dobrze dopasowana.

W przypadku montażu poza wnęką można zmierzyć szerokość wnęki, ale dobrym pomysłem jest dodanie dodatkowo 10-20cm tak, aby żaluzja wystawała poza wnękę po 5-10cm z każdej strony.

Jeśli chodzi o pomiar wysokości, to również decyduje tu sposób zamontowania żaluzji. Jeśli żaluzja jest montowana we wnęce, to zmierzyć należy odległość od góry rynny do parapetu i odjąć 2-3cm.

pomiar żaluzji pionowych

W przypadku montażu poza wnęką należy sprawdzić, czy żaluzja będzie wystawała całkowicie poza parapet, czy też jej część znajdzie się ponad nim. Jeśli żaluzja wystaje całkowicie poza parapet dobrze jest wykonać żaluzję na tyle długą, aby zakrywała parapet. Jeśli jednak żaluzja nie wystaje poza parapet żaluzja powinna kończyć się 2-3cm ponad nim.

pomiar żaluzji pionowych

Część spośród naszych tkanin przystosowana jest do prania w pralce automatycznej. Aby tego dokonać należy zdjąć pasy i wyciągnąć z nich obciążniki i wieszaki. Następnie pasy należy złożyć razem, zwinąć w walec i zabezpieczyć przed rozwinięciem (można użyć np. siatki do prania delikatnych rzeczy). Tak zabezpieczone pasy można umieścić w pralce i uruchomić pranie przestrzegając podanej temperatury

żaluzje pionowe

Wzorniki

Poniżej prezentujemy jedynie część z naszej bogatej oferty tkanin do żaluzji pionowych.