Plisy

Żaluzje plisowane pojawiły się na rynku kilka lat temu i dość szybko zdobyły dużą popularność. Stało się to za sprawą licznych zalet, które posiadają te żaluzje.

plisy kraków
plisy

Plisy dają możliwość ustawienia ich w dowolnej części okna, co pozwala zakryć tylko wymaganą część szyby. W przeciwieństwie od rolet, które można podciągać tylko z dołu go góry lub ewentualnie tylko z góry na dół, plisy można podciągać z obu stron jednocześnie. Można nawet pozostawić zakrytą jedynie część środkową szyby, zostawiając górę i dół osłonięte. Jest to korzystne w pomieszczeniach znajdujących się w zasięgu wzroku z zewnątrz, np. na parterze i pozwala podciągnąć żaluzje do poziomu wzroku, bez konieczności zasłaniania całej szyby (efekt zazdrostki).

Ponadto plisy są łatwe w utrzymaniu i konserwacji dzięki możliwości prania ich (sposób konserwacji został zobrazowany pod adresem: rolterm.pl/plisy.html ).

Plisy po ich złożeniu zajmują też dość niewielką część szyby, dzięki czemu w dość niewielkim stopniu ograniczają dopływ światła, gdy jest to wymagane.

Dużym plusem żaluzji plisowanych jest też bardzo duży wybór tkanin jak i kolorów profili. Wśród tkanin są zarówno materiały gładkie, jak i wzorzyste, w bardzo bogatej gamie kolorystycznej i o różnych strukturach tkania. Część z tkanin posiada również powłokę odblaskową na lewej stronie, dzięki czemu ograniczają one nagrzewanie się pomieszczenia (dość istotne dla okien o ekspozycji południowej i zachodniej lub okien dachowych). Profile do plis występują w wielu kolorach o strukturze gładkiej, jak i drewnopodobnej, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania ich do praktycznie każdego typu okien zarówno drewnianych, PCV, jak i aluminiowych.

Tkaniny w naszej ofercie podzielone są na sześć grup cenowych. Plisy z tkanin w niższych grupach charakteryzują się korzystną ceną i są odpowiednie dla Klientów, którzy szukają dobrej jakości i jednocześnie tanich plis. Pomimo niższej ceny nadal istnieje bardzo bogaty wybór kolorystyki i wzorów tkanin. Tkaniny z wyższych grup powinny zaspokoić gusta bardziej wymagających Klientów. Sposób wykonania zarówno w plisach tańszych, jak i droższych jest taki sam i opiera się na tych samych, wysokiej jakości komponentach (m.in. aluminiowe profile cosimo).

Oprócz tkanin standardowych występują także tkaniny typu honeycomb (plaster miodu), w których tkanina tworzy przestrzenie zamknięte przypominające swoim kształtem elementy plastra miodu. Tego typu konstrukcja tkaniny powoduje, że sznurki nie są widoczne na powierzchni plisy (są one umieszczone pomiędzy dwiema płaszczyznami tkaniny), jak również nie są widoczne żadne otwory w tkaninie. Jest to pożądane zwłaszcza w plisach z tkanin zaciemniających. Dodatkowo za sprawą konstrukcji typu plaster miodu, tkanina stanowi lepszą izolację termiczną.

plisy kraków
tkanina typu honeycomb

Standardowy typ żaluzji plisowanej to model montowany do skrzydła okiennego czteropunktowo z dwiema ruchomymi belkami, ale istnieje również wiele innych modeli, w tym m.in. wolnowiszący z podciąganiem sznurkowym, z trzema lub czterema profilami, modele o kształtach trójkątnych i trapezowych, plisy elektryczne.

plisy dachowe kraków
plisa dachowa